Ieri, la Timisoara, o fata ucraineanca, care transporta mancare pe bicicleta a fost lovita de un individ care a disparut si acum e cautat de politie.
La Brasov, un livrator Glovo (am inteles ca l-au dat afara intre timp) arată semne obscene către mașinile cu numere de Ucraina în trafic, strigă «Slava Rusia» către ei, a smuls o oglindă unui autoturism doar pentru vina de a avea proprietar ucrainean si a pus pret, public, pe cine il „aranjeaza” pe activistul Mihai Codruț Nanu.
La Cluj, sediul USR a fost vandalizat si li s-au lasat mesaje legionare si amenintari cu moartea.
Semintele urii plantate de AUR, Sosoaca si Georgescu au rodit iar violenta a trecut din online in real, langa fiecare dintre voi.
De aceea incearca acestia in parlament sa schimbe legile care pedepsesc aceste comportamente violente.
Pentru ca „nu stiu ce sa faca cu voi”, vor folosi forta, intimidari si agresiunea. Stiu ca asta va urma si se zbat sa isi protejeze agresorii.
Dana Hering
stirileprotv.ro/stiri/actualitate/o-ucraineanca-care-livra-mancare-atacata-in-timisoara



